در شب هنگام در منطقه ی باتو فرینیقی که در شمال جزیره قرار دارد .می توانید از بازار های روباز سوغاتی تهیه کنید . نانجونگ بونگاه ساحل تفریحی می باشد که در این ساحل هتل های بسیار لوکس و شیکی به چشم می خورد و سایه بان های ساحلی آن بسیار دنج و شیک می باشد . این ساحل دارای صخره های بزرگ و غول پیکر است.  در نزدیکی این ساحل باغ گیاه شناسی می باشد که بیش از 500 گونه از گیاهان را در آن نگهداری می کنند. که از کشور مالزی و کل دنیا جمع آوری شده است. این باغ حدود 8 هکتار می باشد که بهترین مکان برای تماشای گیاهان منحصر به فرد است.

[caption id="attachment_15588" align="aligncenter" width="600"]سنگاپور بهتره یا لنکاوی سنگاپور بهتره یا لنکاوی[/caption]


 
 همچنین گردشگران تور پنانگ می توانند در پارک ملی پنانگ گردش کنند این پارک با درختان استوایی و گیاهان زیبا پوشیده شده و محل زندگی جانوران گوناگون می باشد. کمیدوتر ساحا کراچوت منطقه ای دست نخورده است که فضایی بسیار زیبا برای عکاسان می باشد . در این محیط دریاچه زیبا با آبی زلال و صاف و از طرفی دیگر دریای آبی منظره ی بسیار زیبایی را به وجود آورده است. بعد از تماشای طبیعت زیبای پنانگ می توانید در شهر پنانگ گردش کرده و با تماشای آثار تاریخی آن  گذشته این شهر را نظاره کنید. اسپلانید جرج تاون در کنار اسکله شهر می باشد که برای پیاده روی شبانه بسیار لذت بخش است. از بناهای تاریخی جرج تاون می توان به فورت کانوالیس  اشاره کرد . می توانید از غذاهای خوشمزه دستفروشان در شهر پنانگ امتحان کنید که پاتوق گردشگران می باشد.

[caption id="attachment_15587" align="aligncenter" width="600"]پنانگ بهتره یا لنکاوی پنانگ بهتره یا لنکاوی[/caption]

راه های دسترسی به جزیره پنانگ

می توانید از طریق پل پنانگ به این جزیره سفر کنید.
 می توانید هوایی از کوالالامپور به پنانگ سفر کنید .

می توانید از طریق راه آهن به این جزبره بروید.

جزایر زیبای لنکاوی

این جزایر به دلیل اب و هوای مساعد ، سواحل آب گرم ، آسمان آبی و دیدنی های طبیعی مشهور شده است. جزیره ی لنکاوی بزرگترین جزیره در بین تمام 99 جزیره می باشد . این جزیره برای گذراندن تعطیلات ارام با تفریحات متنوع می باشد. دارای یک فرودگاه بین المللی ، تفریگاه های زیبا ، هتل های لوکس و شیک می باشد .

مسافرانی که از دریا وارد این جزیره می شوند می توانند از دور اسکله بزرگ شهر و مجسمه عقاب بزرگ در میدان شهر را ببینند . که نمادی از فرهنگ مردم لنکاوی می باشد . نام لنکاوی نیز از کلمه عقاب گرفته شده . خلیج بورائو و خلیج تنگا در سواحل غربی لنکاوی قرار دارند که گردشگران زیادی در این مکان ها تفریح می کنند یکی از محبوب ترین تفریح ها در این مناطق اسب سواری می باشد . همچنین در ساحل تنگا می توانید قایق کرایه کنید. و جزیره گردی کنید .

[caption id="attachment_15585" align="aligncenter" width="600"]فاصله پنانگ تا لنکاوی فاصله پنانگ تا لنکاوی[/caption]

ساحل سنانگ لنکاوی دارای امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی برای گردشگران می باشد . چرا که دارای هتل های لوکس و شیک و همچنین کلبه های ییلاقی برای اقامتی ارزان و رستوران هابا غذاهای دریایی می باشد. این ساحل فقط 3 کیلومتر تا فرودگاه لنکاوی فاصله دارد.  همچنین پارک دریایی پایار که در جنوب لنکاوی واقع شده . امکاناتی از قبیل غواصی عمیق و سطحی را برای گردشگران تدارک دیده است. همچنین کسانی که تمایل به غواصی ندارند می توانند در قایق های کف شیشه ای دنیای زیر آب را تماشا کنند.

[caption id="attachment_15584" align="aligncenter" width="600"]فاصله کوالالامپور تا لنکاوی فاصله کوالالامپور تا لنکاوی[/caption]

همچنین می توانید به بزرگترین آکواریوم کشور مالزی در لنکاوی بروید . که موجودات دریایی همچون ماهی های پهن برقی , کوسه ها , مارماهی ها , لاک پشت های سبز در آن قرار دارند. که تماشای آنان بی نظیر هست . گردشگران می توانند از خدمات ماساژ بهرمند شوند تا آرامش را تجربه کنند. و یا به چشمه های آب معدنی در لنکاوی بروند.

[caption id="attachment_15583" align="aligncenter" width="600"]فاصله کوالالامپور تا پنانگ فاصله کوالالامپور تا پنانگ[/caption]

راه های سفر به لنکاوی

گردشگران می توانند زمینی به سمت کوالا قدح یا پرلیس کوالا بروند و از انجا با قایق به لنکاوی روند.

از فرودگاه کوالالامپور به سمت لنکاوی خطوط هوایی مستقیم وجود دارد.
 گردشگران می توانند از طریق راه اهن به سمت الور استار در قدح و آران در پرلیس  بروند و سپس با قایق به لنکاوی سفر کنند.
 همچنین گردشگران می توانند با قایق از پنانگ به لنکاوی سفر کنند که حدود 2 ساعت و 30 دقیقه زمان می برد. 


تگ ها: درباره مالزی