برج کانتون (tower canton)

یکی از معروف ترین جاذبه های چین می باشد که برای گردشگران تور گوانجو بسیار جذاب است .این برج تلویزیونی دارای ارتفاع 459 متر می باشد . که اگر طول آنتن آن را نیز اضافه کنیم 600 متر می باشد . برج کانتون که در منطقه ی هایزو واقع شده برای بازیهای اسیایی 2010 در گوانجو ساخته شده و یکی از بلندترین برج های مخابراتی دنیا می باشد. این برج توسط شرکت هلندی و شرکت انگلیسی طراحی شده . نمای برج به صورتی است که به آن بانوی کمر باریک می گویند. در شب این برج درخشان می شود و نمای بسیار زیبایی به شهر گوانجو می دهد. لازم به ذکر است که برج برج چیگانگ در نزدیکی این برج قرار دارد. که این برج در کنار هم تلفیقی از سنت و ندرنیته را به نمایش می گذارند.

[caption id="attachment_12095" align="aligncenter" width="600"]جاذبه های گوانگجو جاذبه های گوانگجو[/caption]

تالار موسیقی زینگ های

در این تالار ارکستر سمفونی گوانجو برگزار می شود. این تالار در جزیره ی ارشا و در باغ مجسمه واقع شده . زیان زینگ های یکی از معروف ترین موسیقی دانان چین می باشد که نام آن را بر روی این تالار گذاشته اند. همچنین مجسمه ی این موسیقیدان را روبری تالار نصب کرده اند. این ساختمان شبیه هذلولی چرخیده می باشد و از بتن ساخته شه است . لازم به ذکر است این سالن بر طبق ویژگی آکوستیکی طبیعی ساخته شده است.

[caption id="attachment_12093" align="aligncenter" width="600"]جاذبه های گردشگری گوانگجو جاذبه های گردشگری گوانگجو[/caption]

منطقه تفریحی چایم لانگ

این منطقه ی تفریحی در منطقه ی پان یو واقع است که شامل چند قسمت می باشد . بخش های اصلی آن شامل بهشت چایم لانگ و پارک سافری زیانگ جیانگ می باشد. علاوه بر این شامل پارک آبی چایم لانگ که دارای وسعت ۴۰۰۰۰۰ متر می باشد که یکی از بزرگترین پارک های آبی دنیا محسوب می شود. سیرک بین المللی ، پارک کروکدیل ها که در آن 100000 کروکودیل وجود دارد. مرکز گلف چایم لانگ که از بزرگترین زمین های گلف دنیا می باشد.

[caption id="attachment_12091" align="aligncenter" width="600"]دیدنی های چین دیدنی های چین[/caption]

موزه هنر عامه گوانگ دانگ

این موزه در منطقه ی لیوان واقع شده و در ساختمان آکادمی چن قرار دارد. این ساختمان در سال 1894 توسط دو نفر از اعضای خوانوده سلسله ی کینگ ساخته شد . در سال 1905 این معبد به مدرسه ای برای خوانواده چن تبدیل شد . که در این معبد برای قبولی در آزمون جذب افراد برای شغل های دولتی آموزش ببینند. در سال 1959 این معبد به محل نگهدارای آثار هنری و صنایع دستی مردم تبدیل شد و نهایتا به موزه هنر عامه تبدیل شد.

[caption id="attachment_12096" align="aligncenter" width="600"]دیدنی های گوانگجو دیدنی های گوانگجو[/caption]

باغ گیاه شناسی جنوب چین

این باغ یکی از بزرگترین مکان های گیاه شناسی در دنیا می باشد . که در سال 1929 در شمال شرقی گوانجو افتتاح شد. این باغ که 300 هکتار مساحت دارد به اکادمی علوم چین وابسته است. در این باغ بزرگ حدود 6000 نوع گیاه از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش داده می شوند. باغ گیاهشناسی به دو بخش تحقیقاتی و نمایشگاه عمومی تبدیل شده . این مجموعه در دنیا همتا ندارند.

[caption id="attachment_12092" align="aligncenter" width="600"]بازدید از این مکان های بی نظیر گوانجو را فراموش نکنید بازدید از این مکان های بی نظیر گوانجو را فراموش نکنید[/caption]


تگ ها: جاذبه های گوانجو